طراحی و توسعه مرکز تجاری شانگهای

برنده طراحی و توسعه مرکز تجاری شانگهای
برنده طراحی و توسعه مرکز تجاری شانگهای
برنده طرح پیشنهادی مسابقه طراحی مرکز تجاری برای کلانشهر شانگهای، فرودگاه این شهر که چهارمین فرودگاه پر ترافیک چین است را تخریب خواهد نمود.

در عوض۱۸.۴ هکتار زمین برای دفاتر و فروشگاه ها مهیا خواهد ساخت که به دو بخش تقسیم گشته است: منطقه دفاتر اداری تجاری که همانند یک گل با هفت برگ شکل گرفته است و منطقه فروشگاه ها، هتل و مراکز کنفرانس که قوس کمان خط پیاده رو آن را در بر خواهد گرفت.


اختصاصی معماری نیوز: بر اساس اطلاعات شرکت طراح، نقاط قوت این طرح که موجب برنده شدنش گشته شامل توجه بسیار به بهره وری انرژی در طراحی معمارانه آن بوده که با طراحی شهری ترکیب گشته است و همچنین اجازه خلق فضاهای دوستانه برای پیاده روی در جای جای آن وجود دارد.

مرکز منطقه اداری را میتوان به همانند یک گل با هشت برگ تقسیم نمود، خود گل با چهار گلبرگ یا چهار برج در تقاطع است، پایه این برج ها در قالب یک ساختمان ادغام گشته تا در طبقه دوم یک لابی عمومی خلق شود که به جمعیت زیاد کاربران پیاده که از طبقه اول وارد میشوند خدمات دهد، گلبرگ ها و برگ ها به طور انعطاف پذیر طراحی شده اند تا هر کدام پذیرای یک یا چند شرکت عظیم باشند.


در سمت غربی، مسیر پیاده رو فضای تجاری به سمت قوس کمانی میرود که مرکز خرید را به هتل و مرکز کنفرانس متصل میگرداند. بدین طریق این مسیر میتواند به تقاطع اصلی دو شاهراه متصل شود.

مرکز خرید و هتل و مرکز کنفرانس در جناح شرقی توسط شرکت Aedas طراحی و دیتیله شده اند.

برنامه کارایی انرژی و خصیصه پایداری ابنیه در این طرح، از طیفی از بام های سبز و فرم های ساختمانی بهینه شده گرفته تا سطوح نفوذ پذیر و سیستم جمع آوری آب باران را شامل می شود.

این طرح برنده که در رقابت با هفت طرح دیگر به عنوان بهترین طرح انتخاب شد، چند هفته بعد از اتمام مسابقه اکنون به مرحله اجرا و ساخت رسیده است و گمان می رود در سال ۲۰۱۶ به اتمام برسد./ 0 نظر / 40 بازدید