حرکت به سوی یک زندگی سبز

حرکت به سوی یک زندگی سبز
این ساختمان بدیع در نیویورک اخیرا سوژه ی بسیاری از خبرنگاران، عکاسان و حتی هنرمندان مطرح از جمله "دیوید ساندبرگ " و "روگرو وانی" بوده است. هر یک از این افراد اذعان دارند که این بنا یکی از فوق العاده ترین کارها در زمینه ی معماری و معماری داخلی بوده است.
حرکت به سوی یک زندگی  سبز
«معماری نیوز»: این خانه ی عظیم با حدود بیست بخش مسکونی در قسمت جنوبی برونکس (نیویورک) ؛ به شکلی طراحی و ساخته شده که با مدیریت انرژی و محیط اطراف استحقاق دریافت جایزه های LEED Gold،NYSERDA  و دیگر جوایز مربوط به حفاظت از محیط زیست و بهره برداری صحیح از منابع و انرژی را پیدا کرده است.از این رو می توان به آن لقب "خانه ای در مسیر سبز "را داد.
جالب است بدانید مساحتی نزدیک به 6.000 متر مربع به مسیر های مارپیچی سرسبزی اختصاص یافته که هم اکنون به نوعی تفرجگاه تبدیل شده است.


همچنین فضایی بالغ بر 34.000 متر مربع شامل طاق های سبز پوش است که به باغبانی تشویق تان میکنند و در عین حال نوعی عایق و محافظ ساختمان نیز محسوب می شود.

از آنجایی که شرکت معماری «گریمشاو» در نهایت دقت و مدیریت صحیح منابع این ساختمان را طراحی کرده، آبیاری فضای های سبز و تمامی درختان آن به کمک سیستمی که نقش بازگردانی و قابل مصرف گرداندن آب باران را دارد، بسیار آسان و البته مقرون به صرفه شده است.

این آب انبار زیر زمینی در حدود پنج مخزن آب 180  لیتری را در اختیار میگذارد که برای آبیاری کافی و مناسب است.


و اما تدبیری که سازندگان برای تامین برق در نظر گرفته اند استفاده از پانل های فوتوولتائیک است که قادر به تولید 160 کیلو وات انرژی  هستند. مقداری که به آسانی روشنایی ساختمان و فضاهای اطرافش را تامین می کند و از آنجایی که سعی شده در ساخت این مجموعه از لوازم و وسایل برقی کم مصرف استفاده شود، کار بسیار راحت شده است.


در مجموع این بنای عظیم به کمک سیستم های نصب شده و روش های صحیح مصرفی حدود 25 درصد کاهش مصرف انرژی داشته است که وجود سیستم های مبدل انرژی، در این زمینه بی تاثیر نبوده اند. قرار دادن نمایشگرهایی در قسمت لابی این ساختمان ها که آمار انرژی مصرفی را به ساکنین نشان می دهند را می توان نوعی تذکر و یادآوری تلقی کرد.

با همه ی این ها، تمامی افرادی که در این خانه های سبز زندگی می کنند، به تدریج می آموزند که چگونه درست مصرف کنند تا زندگی سالم و صحیحی داشته باشند.

 
/ 0 نظر / 102 بازدید