در و پنجره

تاریخچه

 

پلی وینیل کلراید Poly Vinyl Chloride به طور تصادفی در قرن نوزدهم در دو موقعیت متفاوت کشف شد. ابتدا در سال 1835 بوسیله هنری ویکتور رگناولت Henri Victor Regnault و سپس در سال 1827 بوسیله اوگن باومن Eugen Baumann .  در اوایل قرن بیستم ، شیمیدان روسی ایوان اوسترومیسلنسکی Ivan Ostromislensky و فریتز کلات Fritz Klatte از شرکت شیمیایی آلمانی گریشیم - الکترون Greisheim-Elektron هر دو سعی کردند تا از PVC در محصولات تجاری استفاده کنند. اما سختیهای کار با این پلیمر سخت و محکم و گاهی شکننده تلاشهای آنها را بی نتیجه گذاشت. در سال 1926 ، والدو سمون Waldo Semon در بی اف گودریش B.F.Goodrich با مخلوط کردن PVC با مواد افزودنی UPVC را اختراع کرد. نتیجه یک ماده انعطاف پذیرتر بود که براحتی قابل استفاده بود و خیلی زود استفاده از آن برای مصارف تجاری گسترش یافت.

سیر تکامل

 

چوب یک ماده طبیعی است و اگر چه انواع مختلفی از چوب وجود دارد اما چوب به خودی خود در طول زمان تکامل و رشد نیافته است. ما می توانیم به آن مواد شیمیایی برای بهتر کردن کیفیت به آن بیافزاییم اما چوب همچنان چوب است. آلومینیم بوسیله انسان به عنوان یکی از سبکترین فلزات دنیا کشف شده است. اما از زمان کشف آن ، آلومینیم تکامل نیافته و همیشه ایرادات و نواقص خود را دارد. UPVC از پلاستیک پایه تا یکی از پیچیده ترین و تحقیقاتی ترین تولیدات دنیا تکامل یافته است. همانند دستکاری کردن DNA ، محققان تمام فواید آلومینیم و چوب را به آن افزوده و معایب آنها را در UPVC از بین     برده اند.

انواع پنجره های رایج

پنجره های چوبی

چوب به عنوان ماده ای رایج در طبیعت از اولین موادی بود که در ساخت درب و پنجره به کار گرفته

شد. از مزایای چوب می توان به ضریب انتقال حرارتی پایین آن اشاره کرد به نحوی که چوب گرما

و سرما را منتقل نمی کند. در مقابل این امتیاز، چوب به دلیل خاصیت ذاتی خود افت می کند،

می پوسد و متورم می شود. در هنگام آتش سوزی چوب عاملی برای گسترش آتش می شود و

به همین دلیل ضریب ایمنی پایینی دارد. همچنین در ساختمان های امروزی که به زیبایی در

مدل پنجره ها توجه ویژه ای می شود ، ساخت پنجره و چوب محدودیت های زیادی دارد.

پنجره های آهنی

پنجره های آهنی در بسیاری از ساختمان های قدیمی به چشم می خورند. این پنجره ها به

علت استحکام بالا مدت ها مورد توجه سازندگان بود ، اما معایبی نظیر زنگ زدگی، خوردگی و

عایق نبودن باعث شده است که امروزه دیگر پنجره های آهنی مورد توجه نباشد.

پنجره های آلومینیومی

با ورود پنجره های آلومینیومی به صنعت ساختمان بسیاری از مشکلات پیشین حل شد. مقاومت

مناسب این پنجره ها به نسبت پنجره های چوبی، نازکتر و سبکتر بودن، نسبت به آهنی ها

مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و زنگ زدن است که آنها را نسبت به پنجره های دیگر در

موقعیت بهتری قرار داده. اما پنجره های آلومینیومی عایق نیستند و باعث اتلاف انرژی می

شوند. اتصال مکانیکی گوشه های پنجره های آلومینیومی باعث تغییر شکل آنها می شود و در

صورت خراشیدگی در بدنه پنجره، غیر قابل ترمیم خواهد بود.

UPVC پنجره های

جنس این نوع از پنجره پروفیل مخصوصی از جنس UPVC است. این نوع از پروفیل بسیار سخت و مقاوم است و در مقابل تقطیر، ضربه و تغییر شکل در سرما و گرما مقاومت بالایی دارد.

بر خلاف پنجره های آلومینیومی، پروفیل های UPVC به یکدیگر جوش یکپارچه می شوند و پنجره به صورت

یک واحد کامل درمی آید. اما مهمترین ویژگی های این نوع از پنجره عایق بودن بسیار مناسب دربرابر عبور و گرما و سرما، صوت و گرد و غبار و آلاینده ها است .

درب و پنجره upvc

امروزه کارشناسان انرژی به این نتیجه رسیده اند که 40 درصد اتلاف انرژی ساختمانها از طریق پنجره ها  میباشد. یکی از مهمترین راههای جلوگیری از این اتلاف انرژی استفاده از پنجره های UPVC با شیشه های دوجداره می باشد، بطوریکه در حال حاضر 70 درصد ساختمانهای قاره اروپا از این نوع درب و پنجره بهره میبرند. درب و پنجره های تولیدی آوان نیز با توجه به این اصل با بهترین پروفیل 4 محفظه ای ایران و با ضمانت نامه 20 ساله پروفیل  عرضه می گردد.

مزایای درب و پنجره های UPVC

 انواع درب و پنجره های UPVC

 مراحل ساخت درب و پنجره های UPVC

مقایسه درب و پنجره های چوبی ، آلومینیمی و UPVC

شیشه دو جداره

 

سیستم شیشه دو جداره قطعه ای است شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط فاصل ( اسپیسر ) در دورتادور آن ، از هم جدا شده اند. در فضای بین شیشه ها هوا یا گازهای خاص بدون رطوبت ( آرگون یا کریپتون ) با فشاری تقریباً مساوی با هوای بیرون وجود دارد. در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می شود که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است. در شیشه های دو جداره می توان از انواع شیشه های معمولی ، رنگی ، رفلکس ، لمینت و سکوریت استفاده کرد.

خصوصیات شیشه دو جداره

◊ کاهش اتلاف انرژی

◊ کاهش آلودگیهای صوتی

◊ جلوگیری از نم زدگی شیشه

◊ ایمنی بیشتر نسبت به پنجره های   تک جداره

  

در صورت استفاده از شیشه دو جداره و پنجره های عایق می توان در ازای هر مترمربع شیشه دو جداره به میزان 40 مترمکعب گاز در سال صرفه جویی نمود. علاوه بر کاهش مصرف انرژی و سر و صدا ، محیط زیست پاکیزه تری نیز خواهیم داشت.

یراق آلات

درب و پنجره های دو جداره UPVC این قابلیت را دارند که با نصب یراق آلات مختلف، انتخابهای متنوعی را از نظر نوع بازشو در اختیار ما قرار دهند. یراق آلات مورد استفاده برای ساخت درب و پنجره های دو جداره UPVC از بهترین و معروفترین کارخانجات آلمان و ترکیه بوده و دارای 3 سال گارانتی می باشند.

مبحث 19 مقررات ملی ساختمان

 

مطابق با ماده 33 قانون نظام مهندسی کشور مسئولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات ملی ساختمان در طراحی و اجرای تمامی ساختمانها بر عهده وزارت مسکن و شهرسازی است. وزارت مسکن بر مبنای این ماده اقدام به انتشار مقررات ملی در 20 مبحث نموده است که مبحث 19 آن مربوط به صرفه جویی در مصرف انرژی در ساختمان می باشد. مبحث 19 مقررات ملی ساختمان در سال 1370 به تصویب هیأت وزیران رسید و اجرای آن در ساختمانهای کشور الزامی گردید. این مبحث چندین بار بازنگری گردیده که آخرین آن در سال 1381 بوده و بعد از بازنگری چاپ و به کلیه ارگانهای کشوری ابلاغ گردیده است

در حال حاضر اجرای مبحث 19 مقررات ملی ساختمان برای تمامی ساختمانهای دولتی اجباری است و اجرای آن برای تمامی ساختمانهای بخش خصوصی واقع در تهران و شهرهای تابعه از سال 1384 اجباری گردیده و برای ساختمانهای واقع در سایر شهرها و استانها مطابق برنامه زمانبندی الزامی می باشد. 

 

عایق کاری دیوارهای خارجی ساختمان

 

نصب پنجره های دو جداره با قابهای ترمال بریک، چوبی و یا pvc

 

عایق کاری کانالهای هوا، لوله های تأسیسات و سیستم تولید آب گرم

 

نصب سیستم های کنترل کننده موضعی نظیر شیرهای ترموستاتیک بر روی رادیاتورها

 

نصب سیستم های کنترل مرکزی هوشمند و مجهز به سنسور اندازه گیری دمای محیط

1- برای ارزیابی قیمت تمام شده یک پروژه باید چه کار کرد؟

 

هر پروژه از اجزای مختلفی تشکیل می شود نظیر پروفیل ، شیشه ، یراق آلات ، دستمزد ، نصب و ... در عین حال هر پروژه نیز بسته به نوع طراحی آن نظیر تعداد درب و پنجره ها ، تعداد بازشوها ، نوع بازشوها و ... با یکدیگر متفاوت هستند. بدین لحاظ نمی توان بدون اندازه ها و طراحی پروژه ، قیمت دقیقی از آن بدست آورد. اگر شما تمایل دارید که قیمت دقیقی از پروژه خود داشته باشید ، کافیست اندازه ها و طراحی پروژه خود را برای ما ارسال کنید ( با تلفن ، فکس یا email ). ما محاسبات را به صورت کاملاً دقیق با نرم افزار مخصوص صنعت UPVC انجام داده و پیشنهاد قیمت را با جزییات کامل برای شما ارسال می کنیم .

2- نحوه محاسبه قیمت هر پروژه چگونه است؟

تمامی محاسبات از قبیل قیمت نهایی ، لیست برش پروفیل ، لیست برش شیشه ، لیست یراق آلات و ... با  نرم افزار مخصوص صنعت UPVC و توسط کامپیوتر به طور کاملاً دقیق انجام
می شود.

3- قیمت پیشنهادی هر پروژه شامل چه چیزهایی می شود؟

 

قیمت پیشنهادی ما برای هر پروژه شامل درب و پنجره های UPVC ، شیشه ( تک جداره یا دو جداره ) ، یراق آلات مربوطه و نصب در محل می باشد. فریم آهنی ، کندن درب و پنجره های قبلی در پروژه های تعویضی ، آهنگری و حمل درب و پنجره ها و شیشه تا محل پروژه بر عهده مشتری است.

4- ضمانت نامه 20 ساله پروفیل شامل چه مواردی است؟

 

چه مواردی باعث ابطال آن می گردد؟

ضمانت نامه 20 ساله آریا پروفیل ارس در صورت رعایت موارد اشاره شده در استاندارد 6840 موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران در ساخت شامل حفظ کیفیت پروفیل از قبیل رنگ ، تغییر ساختار و ... می گردد.

موارد ذیل باعث ابطال ضمانت نامه می شود :

1 ) آسیب های ناشی از قرار گرفتن پروفیل در معرض مستقیم شعله آتش

2 ) آسیب های ناشی از نشست ساختمان

3 ) آسیب های ناشی از بلایای طبیعی مانند زلزله ، سیل و ...

5- درب و پنجره های UPVC چه رنگی دارند؟

 

رنگ اصلی UPVC سفید بوده و هرچه رنگ آن سفیدتر و براق تر باشد بهتر است. یکی از مزایای درب و  پنجره های UPVC رنگ سفید آن است که در برابر اشعه ماوراء بنفش ( UV ) که برای انسان مضر می باشد  مقاوم است. رنگ پروفیل UPVC مرغوب به مرور زمان نباید تغییر کرده و زرد رنگ شود. یکی از موارد ضمانت نامه 20 ساله ما ضمانت تغییر نکردن رنگ پروفیل درب و پنجره های تولید ما در طی 20 سال می باشد. در مورد ساختمانهایی که به لحاظ رنگ نمای ساختمان احتیاج به درب و پنجره های رنگی دارند ، این امکان وجود دارد که با ورقه های مخصوص رنگی ، پروفیل UPVC را لمینت کرده و آنرا به رنگ دلخواه تغییر داد.

6- مدت زمان انجام و نصب هر پروژه چقدر است ؟

 

به لحاظ آنکه تولید درب و پنجره های UPVC کاملاً مکانیزه بوده و با ماشین آلات پیشرفته انجام می گیرد ، تولید آنها نسبت به درب و پنجره های آهنی ، آلومینیمی و چوبی سریعتر است. نصب درب و پنجره های UPVC نیز احتیاج به عملیات بنایی نداشته و با پیچهای مخصوص به ساختمان متصل شده و با فوم مخصوص درزگیری و عایق می شود. به همین دلیل عملیات نصب نیز بسیار سریع است. به طور مثال برای یک ساختمان 6 واحدی با تعداد درب و پنجره های استاندارد ، کل پروژه از شروع تولید تا نصب نهایی 15 روز کاری می باشد که شامل 12 روز تولید در کارگاه و 3 روز نصب در محل پروژه می باشد.

7- آیا آب به داخل درب و پنجره های UPVC نفوذ می کند ؟

 

به سبب طراحی خاص درب و پنجره های UPVC که هر فریم به صورت یک تکه می باشد و همینطور استفاده از زوارهای مخصوص به هیچ وجه آب به داخل درب و پنجره های UPVC نفوذ نمی کند. ضمن آنکه محفظه هایی نیز در آن تعبیه می شود که در صورت نفوذ آب ( در هنگام شستشو ) ، آب از انتهای درب یا پنجره تخلیه شده و به داخل نفوذ نکند.

9- نحوه نصب درب و پنجره های UPVC چگونه است ؟

 

درب و پنجره های UPVC ابتدا به وسیله پیچهای مخصوص به قاب فلزی تعبیه شده در ساختمان متصل گردیده و سپس با فوم مخصوص درزگیری و عایق بندی می شود. فوم مخصوص نصب در ابتدا به صورت ژله بوده و پس از چند ساعت بعد از نصب سخت شده و با افزایش حجم خود باعث استحکام بسیار زیادی می گردد. در نهایت با ماستیک محل نصب تسطیح می گردد.

10- در هنگام ساخت ساختمان چه زمانی درب و پنجره های UPVC نصب می گردند ؟

 

بر خلاف درب و پنجره های دیگر ، درب و پنجره های UPVC به لحاظ آنکه احتیاج به عملیات ساختمانی ندارند  می توان در آخرین مرحله ساخت پیش از رنگ کردن دیوارها و یا نصب کاغذ دیواری نصب گردند. فقط در هنگام ساخت باید یک قاب فلزی در دیوارها تعبیه گردد تا درب و پنجره های UPVC بوسیله پیچهای مخصوص و فوم مخصوص به آن اتصال گردد.

مراحل ساخت درب و پنجره های UPVC

 

1 - طراحی پروژه با نرم افزار مخصوص

 

2 - برش پروفیلها بر اساس اندازه ها

 

3 - ایجاد محفظه های تخلیه آب

 

4 - ایجاد سوراخهای دستگیره ها

 

5 - قرار دادن گالوانیزه و پیچ کردن آنها

 

6 - جوش دادن پروفیلها

 

7 - تمیز کردن گوشه ها

 

8 - در صورت لزوم ، برش و نصب مولیونها

 

9 - نصب درزگیرهای لاستیکی

 

10 - نصب یراق آلات

 

11 - برش و نصب بیدهای شیشه

 

12 - تست عملیاتی پنجره

 

13 - تست نهایی و تحویل پنجره

انواع درب و پنجره های UPVC

 

● درب و پنجره UPVC با یراق یک طرف بازشو ( Single Opening )

● درب و پنجره UPVC با یراق دو طرف بازشو ( Double Opening )

● درب و پنجره UPVC با یراق کشویی ( Sliding )

● درب و پنجره UPVC فرانسوی با مولیون متحرک ( French Window )

مزایای درب و پنجره های UPVC

 

◊ عایق صدا به میزان 40 دسی بل

◊ عایق انرژی تا 55 درصد

◊ مقاوم در برابر رطوبت

◊ مقاوم در برابر گرد و غبار

◊ مقاوم در برابر مواد شیمیایی

◊ مقاوم در برابر انبساط و انقباض

◊ مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

◊ دارای رنگ ثابت و بدون نیاز به رنگ آمیزی

◊ قابل شستشو با مواد پاک کننده معمولی

◊ سازگار با شرایط مختلف جوی

◊ ایمنی بالا

◊ ضد اشتعال و بدون شعله در هنگام آتش سوزی

◊ وزن بسیار کم

◊ دوست محیط زیست ( صد در صد قابل بازیافت )

◊ نصب سریع

نصب پنجره دوجداره

آموزش تولید درب و پنجره های دو جداره UPVC

شاوره در راه اندازی خطوط تولید درب و پنجره های دو جداره UPVC

عرضه ماشین آلات تولید درب و پنجره های UPVC

تهیه و توزیع پروفیل 4 محفظه ای درب و پنجره های  UPVC

تولید درب و پنجره های UPVC با شیشه دو جداره با پروفیل 4 محفظه ای

 

پنجره های UPVC یو پی وی سی :

ماده ی اولیه ساخت پروفیل در پنجره های مدرن UPVC می باشد که از مخفف کلمات (Unplasticised Poly Vinyl Chloride) تشکیل شده است.

 

این ماده یک نوع تنوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است. در فرآیند تولید UPVC با افزودن مواد مختلفی چون ضربه گیرها (Impact Modifier)، مواد ضد احتراق (Heat Stabilizers)، پر کننده ها (Fillers)، کمک کننده ها (Processiny Aids)، روان کننده های داخلی و خارجی (Internal & External Lubricants) و رنگ های صنعتی (Pigment) به دو ماده اصلی فوق، ترموپلاست UPVC به دست می آیدکه ترکیب جدیدی از ماده اولیه PVC بوده، ولی به علت خواص فیزیکی متفاوت این ماده جدید اصطلاحا به آن یک ماده غیر پلاستیک اطلاق می شود.
پروفیل UPVC : پروفیل UPVC یکی از مطمئن ترین و پر مصرف ترین مواد اولیه در ساخت درب و پنجره های ساختمان بوده و مشخصه اصلی آن زیبایی و استحکام می باشد.

بکی وزن، خمش پذیری، عدم اشتعال، عایق بودن در مقابل حرارت و الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح سیقلی، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف و بالاخره انعطاف پذیری در به کاربردن طرح های متعدد، پلیمر مزبور را به مناسب ترین جایگزین برای آلیاژهای فلزی و غیر فلزی در صنعت در و پنجره سازی تبدیل نموده است.

تنوع ساخت در مدل های مختلف :

پروفیل UPVC با توجه به ضد ضربه بودن به راحتی قابل خم شدن هستند، از این رو می توان با این نوع پروفیل هر نوع انحنا و قوس دلخواه را اعمال نمود.
پنجره ها به گونه ای طراحی شده اندکه قابلیت نصب توری و پرده کرکره را دارا می باشند.
-
مزایای درب و پنجره دو جداره
برخی از مزایای درب و پنجره های دو جداره UPVC به شرح زیر می باشد
عایق حرارتی

ضریب انتقال حرارت در رده چوب ...
نصب آسان
نصب پنجره بعد از نماکاری و رنگ آمیزی داخل ساختمان
عایق صوتی
کاهش صوتی بین 20db الی 40db
آب بندی مناسب
عدم نفوذ آب بداخل در هنگام بارندگی های شدید
ثبات رنگ
حفظ شفافیت رنگ ، عدم نیاز به رنگ آمیزی

ساخت درب و پنجره های پی وی سی از نوع سخت در سال 1960 در اروپا آغاز شد . با پیشرفت تکنولوژی و افزایش هزینه تولید درب و پنجره های چوبی آهنی و آلومینیومی ، استفاده از این نوع درب و پنجره ها رونق روز افزون یافته است .
سهولت ایجاد تنوع در طرح و رنگ استقامت فیزیکی وپایداری در برابر شرایط جوی متفاوت و همچنین قابلیت باز یافت پی وی سی بکار رفته در ساخت درب و پنجره ، موجب تحولات عمده ای در این صنعت شد . بکارگیری شیشه های دو جداره خاصیت عایق بودن در مقابل صدا و حرارت را در پنجره های uPVC افزایش داده است ، امروزه در کشورهای اروپایی بیش از 70 درصد سهم بازار درب و پنجره متعلق به uPVC است .

پی و ی سی ترکیبی است از مشتقات نفت خام و گاز کلر که طی فرایند پلیمر یزاسیون تولید می شود .

 مخفف کلمات ( unplas poly vinyl chloride ) می باشد و اصلی ترین ماده تشکیل دهنده پروفیل ( polyvinyl chloride ) است . این ماده حدود 85 در صد ترکیب آمیره اولیه تولید پروفیل uPVC را تشکیل می دهد ، علاوه بر این ماده ، مواد افزودنی دیگری نیز جهت ایجاد خواص مورد نیاز به ترکیب اضافه می شود که عدم وجود آنها یا تغییر میزان بکار رفته در فرمولاسیون میتواند محصول نهایی ساخته شده را به شدت تحت تأثیر قرار دهد .
-

از مواد افزودنی میتوان به شرح زیر اشاره کرد :

1 - پر کننده ها Fillers
2 - روانسازها Lubricants
3 - تثبیت کننده های حرارتی Stabilizers
4 - تثبیت کننده های رنگی
5 - کمک فرایندها
6 - مقاوم کننده ها در مقابل ضربه Impact Modifier

اقلام به کار رفته در درب و پنجره uPVC عبارتند از :

1 - پروفیل uPVC
2 - یراق آلات
3 - پروفیل گالوانیزه
4 - لاستیک درز بندی
5 - شیشه ( تک جداره یا چند جدار

انواع  پنجره Upvc (پنجره آکاردئونی،پنجره ثابت،پنجره دو حالته،پنجره تک حالته)

انواع پنجره Upvcپنجره آکاردئونی،پنجره ثابت،پنجره دو حالته،پنجره تک حالته

آکاردئونی یو پی وی سی  
پنجره ثابت یو پی وی سی
پنجره دو حالته یو پی وی سی
پنجره تک حالته یو پی وی سی

 پنجره دو حالته بازشو بصورت دو حالته (افقی و عمودی)

در این نوع پنجره لنگه باز شو بر روی دو لولا که بر روی فریم عمودی قاب پنجره و یا بر روی قید میانی عمودی پنجره وبر روی محور( Y ) گردش می نماید و بنا به نیاز بصورت چپ یا راست باز شده که اصطلاحا" به آن چپ باز شو و یا راست بازشو اطلاق می شود.
 تفاوت یراق تک حالته با یراق دوحالته در چیست؟
فرق میان بازشو دوحالته و بازشو تک حالته در لولاهای آن است . بدین ترتیب که علاوه بر گردش باز شو روی محور (Y) می بایست بر حول محور (X) نیز گردش نماید .البته این گردش در حد 30 درجه بوده و لنگه بازشو از قسمت بالای آن بوسیله یک اهرم (قیچی) روی فریم ثابت خواهد شد تا از باز شدن بیش از زاویه تعیین شده جلوگیری نماید.
لولای های یراق دوحالته شامل  لولای بالای لنگه بازشو  و   لولای پایین لنگه بازشو میباشد که بر خلاف لولا های تک حالته قابلیت حرکت بر روی محور(Y) را داشته و حرکت حالت دوم را فراهم می آورد.پنجره دوحالته راست بازشو

پنجره تک حالته باز شو بصورت تک حالته (افقی)

معمولا" این نوع پنجره بسته به ارتفاع بر روی دو یا سه لولا که بر روی فریم عمودی قاب پنجره و یا بر روی قید میانی عمودی پنجره وبر روی محور( Y ) گردش می نماید و بنا به نیازبصورت چپ یاراست با شده که اصطلاحا" به آن چپ باز شو و یا راست بازشو اطلاق می شود.

شرکت صنایع ساختمانی بهینه ساز ایستا کالا و محصولات تولیدی خود را از حیث تغییر رنگ و حالت پروفیل ، هر گونه خرابی یراق آلات مصرفی و بخار گرفتگی شیشه های دوجداره را برای مدت 10 سال گارانتی نموده و در طول این مدت نیز به مشتریان محصولات خود خدمات پس از فروش ارائه خواهد داد.

قیمت در و پنجره

مشاوره رایگان و دریافت قیمت درب و پنجره، برآورد هزینه در و پنجره دو جداره، تعرفه درو پنجره upvc با ما تماس بگیرید تا با توجه به نیاز شما در حداقل زمان نقشه پیشنهادی کار و قیمت متناسب با آن به صورت کاملا رقابتی ارائه شود. در صورت لزوم کارشناسان ما می توانند از محل شما بازدید کرده و به صورت رایگان قیمت پیشنهادی را ارائه کنند.

پنجره دو جداره UPVC از اجزاء زیر تشکیل می گردد که در محاسبه قیمت آن موثر می باشد:

* پروفیل UPVC که شامل پروفیل چارچوب پنجره(Frame) , پروفیل وسط(Mullion) , پروفیل لنگه (بازشو) پنجره یا در (Sash)و همچنین پروفیل های کمکی که بسته به شرایط خاص محل نصب در یا پنجره. معمولا پروفیل مصرفی بر اساس متر طول محاسبه و در قیمت نهایی لحاظ می گردد.

* گالوانیزه مصرفی در داخل پروفیل و همچنین زهوار و لاستیک های آب بندی شیشه و لنگه های بازشو معمولا بر روی قیمت متر طول پروفیل محاسبه می گردد

* شیشه مصرفی که بر حسب متر مربع محاسبه می گردد. شیشه می تواند با ضخامت های مختلف و همچنین تک جداره یا دو جداره , ساده , مات , رفلکس , رنگی و ... باشد.


* یراق آلات مصرفی در ساخت در و پنجره دو جداره که شامل لولا , قفل , دستگیره , اسپانیولت و ... که معمولا بصورت تعدادی در محاسبه قیمت وارد می شود

* سیلیکون و ماستیک مصرفی برای درز بندی و آب بندی در و پنجره دوجداره در هنگام نصب

* علاوه بر موارد فوق هزینه نصب در و پنجره دو جداره که معمولا 10 الی 25 درصد قیمت موارد فوق می باشد که بسته به شرایط و محل نصب تغییر می کند.

نرم افزار های محاسباتی مختلفی جهت طراحی و محاسبه قیمت در و پنجره دوجداره موجود می باشد که کار محاسبات را آسان  نموده , احتمال اشتباه محاسباتی را به حداقل می رساند و با ارائه نقشه یا طول و عرض پنجره قیمت پنجره ها به طور کاملا دقیق قابل محاسبه است.

  

 

/ 0 نظر / 150 بازدید